Холодна мастика бітумно-каучукова гідроізоляція?
Бітумно-каучукова мастика (холодна) - це той вид гідроізоляції, який не вимагає підігріву для нанесення та укладання. Дана мастика зазвичай застосовується для захисту різного роду будівельних матеріалів і конструкцій від впливу вологи, це рідка однорідна в'язка маса, яка після нанесення її на поверхню і затвердіння перетворюється на монолітне покриття. Вона часто зазвичай чудово справляється із завданнями гідроізоляції і застосовується в різних галузях будівництва, починаючи з гідроізоляції фундаменту і закінчуючи усуненням витоків на покрівлі.
До її складу входить бітум, каучук, а також інші компоненти, які покращують властивості матеріалу, а саме гнучкість, стійкість до тріщин та ін. Вона застосовується також як антикорозійний захист різних конструкцій, таких як: дерев'яні, металеві, бетонні, трубопроводи, в покрівельних та гідроізоляційних роботах, а також для склеювання різних будівельних матеріалів. Даний матеріал є незамінним, у випадках, коли необхідно провести герметизацію швів або стиків, склеїти плитку та гідроізоляційний матеріал. Шар мастики необхідно наносити на поверхню в рідкому вигляді, після чого утворюється гідроізоляційна плівка, яка не має швів та стиків.
Холодна бітумно-каучукова мастика, завдяки еластичності плівки, що утворюється, герметичність покрівлі зберігається навіть у разі деформації покрівлі. Вона також використовується для влаштування нових покрівель або для ремонту старих.
Перед нанесенням полімерної мастики, потрібно ретельно очистити основу від пилу, бруду, жиру, вологи, льоду. У разі, якщо основа має пористу поверхню, таких, як бетон або цегла, його спочатку необхідно ґрунтувати бітумним праймером до повного його висихання. Далі наноситься бітумно-полімерна мастика на одну з поверхонь, що склеюються, після чого обидві поверхні з'єднуються. Важливо простежити, щоб не виникли бульбашки та складки при цьому.
Переваги холодної бітумно-каучукової мастики:
• Ця мастика при нанесенні не вимагає особливих кваліфікаційних навичок, вона наноситься так само легко, як звичайна фарба;
• При правильному нанесенні вона створює на поверхні покрівлі плівку, яка не має швів та стиків;
• Її відмінність від інших матеріалів у тому, що вона має високий рівень адгезії до будь-яких матеріалів;
• При впливі водяної пари можна не побоюватися здуття.
Важливо розуміти, що для якісного нанесення бітумно-полімерної мастики, а також досягнення необхідної товщини ізолюючої плівки, все ж таки краще звернутися до послуг фахівців, оскільки часто нерівності та великий ухил даху можуть стати причиною нерівномірного покриття.